آخرین اخبار

  تنش تجاری میان چین و آمریکا رفع نشده است
  تاریخ درج خبر:1397/09/03
  یک نشریه چینی با اشاره به اینکه چین و آمریکا هنوز نتوانسته اند اختلافات تجاری خود را برطرف کنند نوشت ترامپ تهدید کرده است اقدام به اعمال تعرفه روی 267 میلیارد دلار دیگر از کالاهای چین خواهد کرد.
  ترکیه ضرب‌الاجل آمریکا برای قطع واردات نفتی از ایران را رد کرد
  تاریخ درج خبر:1397/09/01
  وزیر خارجه ترکیه با درخواست دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای قطع واردات محصولات نفتی از ایران در ضرب‌الاجل ۶ ماهه موافقت نکرده است.
  سقوط دوباره وال استریت
  تاریخ درج خبر:1397/08/30
  بازار سهام آمریکا در حالی برای دومین روز متوالی با سقوط سنگین روبرو شد که سهام انرژی با افت شدید قیمت نفت پایین آمدند و سقوط سهام خرده‌فروشان نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی جهان را بیشتر کرد.
  انتظار برای کاهش تولید اوپک
  تاریخ درج خبر:1397/08/29
  درحالی که انتظار کاهش تولید اوپک بازارهای جهانی نفت را تقویت کرده است، اما چشم‌انداز اقتصادی جهان که در حال بدتر شدن است و رشد تولیدات آمریکا، قیمت نفت را پایین نگاه داشت.
  موافقتنامه پاریس؛وزنه‌ای برپای صنعت نفت
  تاریخ درج خبر:1397/08/28
  موافقتنامه پاریس که وزارت امور خارجه ، وزارت نفت و سازمان محیط زیست به دنبال تصویب آن هستند،به گفته کارشناسان می تواند مانع توسعه صنعت نفت شده و صدمات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد کند.
  فروش دوباره دلار توسط بانک‌های چین برای تقویت یوآن
  تاریخ درج خبر:1397/08/23
  بانک‌های بزرگ دولتی چین دیروز باز هم در حال فروش دلار در بازار نقدی داخلی، حول نرخ برابری۶.۹۷ دیده شده‌اند. این کار در تلاش برای متوقف کردن سقوط شدید نرخ یوآن درحال انجام است.
  اوپک و روسیه در حال بررسی کاهش تولید نفت
  تاریخ درج خبر:1397/08/21
  ریاض و و مسکو در حال بررسی گزینه کاهش عرضه نفت در بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۹ میلادی هستند.
  کانال ارزی ایران و اروپا چگونه کار می کند
  تاریخ درج خبر:1397/08/05
  وعده اروپایی ها برای گشایش کانال ارزی با ایران در مراحل پایانی اجرا قرار دارد و آنگونه که رئیس کل بانک مرکزی خبر داده قرار است نوعی پیمان پولی دوجانبه میان ایران و اروپا باشد.
  شاخص آزادی های اقتصادی ایران ١٩ پله صعود کرد
  تاریخ درج خبر:1397/07/29
  رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: شاخص ایران در آزادی های اقتصادی از رتبه ١٤٩ با ١٩ پله صعود به ١٣٠ رسید.
  نشست گروه ویژه اقدام مالی در باره ایران امروز برگزار می شود
  تاریخ درج خبر:1397/07/28
  آخرین روز نشست شش روزه گروه ویژه اقدام مالی (FATF ) امروز (جمعه) در پاریس پایتخت فرانسه برگزار می شود و در آن در باره ایران نیز تصمیم گیری خواهد شد.